БЛАКИТНА КАРТА ЄС – РОБОТА В НІМЕЧЧИНІ

БЛАКИТНА КАРТА ЄС - РОБОТА В НІМЕЧЧИНІ

Блакитна Карта ЄС в Німеччині

З 1-го серпня 2012-ого року в Німеччині набув чинності новий параграф закону про іноземців, а саме, §19a. Він визначає порядок видачі візи під романтичною назвою “Блакитна Карта ЄС (Blaue Karte EU)”.

Назва “блакитна” пов’язано з тим, що закон це не тільки німецький. Нові положення про міграцію прийняті по всьому Євросоюзі. Тому в якості кольору візи обраний колір загальноєвропейського прапора.

Метою введення Блакитної Картки є полегшення міграції до Євросоюзу висококваліфікованої робочої сили з третіх країн, тобто що не входять в ЄС.
Хто може отримати Blue Card
Отримати нову візу можуть володарі вищої освіти визнаного в Німеччині, або володарі диплома про вищу освіту в іншій країні, аналог якого існує в Німеччині. Коротше, якщо людина є громадянином країни, що не входить в ЄС, і має вищу освіту, то він може отримати цю візу.

Істотною зміною в міграційній політиці Німеччини стало рішення не вимагати з роботодавця, що бере іноземця на роботу по Блакитний Карті, підтвердження від біржі праці про те, що він не зміг знайти відповідного працівника, вже проживає в регіоні. Крім того, значно знижено планку зарплати для іноземних висококваліфікованих фахівців. Якщо раніше одержувачу робочої візи за програмою міграції висококваліфікованих фахівців потрібно мати зарплату не менше 60000 € на рік, то тепер він може отримати Блакитну Картку вже при зарплаті в 46400 € на рік. А спеціально для всіх вчених, лікарів, математиків, інженерів і, зрозуміло, IT-фахівців всіх мастей нова віза гарантована вже при контракті на 36192 € на рік.

Що дає Блакитна Карта

Блакитна Карта видається на 4 роки, або на термін, на який укладено робочий контракт, якщо він менше чотирьох років, плюс 3 місяці. У перші 2 роки віза буде “прив’язана” до роботодавця і при його зміні доведеться отримувати нову. Потім це обмеження пропадає.
Цікаво, що згідно із законом через 33 місяці володар Блакитної Картки може отримати ПМЖ, якщо він весь цей час без перерв мав робочий контракт. Що ще цікавіше, якщо пред’явити сертифікат про знання німецької хоча б на рівні В1, то ПМЖ можна буде отримати вже через 21 місяць роботи в Німеччині.
Також полегшений в’їзд членів сім’ї висококваліфікованого фахівця. Тепер немає необхідності дозволяти знання німецької для подружжя. Крім того, чоловік також відразу отримує дозвіл на роботу в Німеччині в будь-якій галузі.
Пом’якшені вимоги до перебування володаря Блакитної Картки за межами Німеччини. Тепер він може до 12 місяців відсутні в Єврозоні і при цьому не втратить свою візу. А якщо через 18 місяців роботи в Німеччині фахівець захоче виїхати в іншу країну ЄС, то візу можна буде просто переробити на таку ж

Карту за новим місцем проживання.

Фактично, Блакитна Карта відкриває двері Євросоюзу перед власниками вищої освіти. Тепер досить просто знайти робоче місце в Німеччині, підписати контракт з зарплатою не менше зазначених вище сум, і видача німецької візи буде гарантована!
Якщо раніше дозволити собі найняти хороших фахівців з-за кордону ЄС могли тільки великі компанії, які могли платити зарплату в 60000 € на рік, то тепер це цілком під силу і малим фірмам. Адже основною перешкодою було умова про перевірку можливості найму працівника, вже проживає в регіоні. Але тепер ця перевірка не потрібна.

рівні зарплат

Про нові планки мінімальних зарплат можна сказати, що вони досить низькі. Раніше було нормально, якщо студент-IT-ник відразу після закінчення університету отримував 40-42 тисячі євро на рік. Тепер же абсолютно не зрозуміло, навіщо його брати, якщо можна найняти такого ж студента-іноземця за 35000 €. Бідним немцкого студентам можна лише поспівчувати. Знайти високооплачувану роботу тепер буде ой як непросто.
Попереджаючи питання, відразу скажу, що 35000 € на рік – це як на теперішній час досить низька зарплата для кваліфікованого фахівця. Якщо працівник не одружений і не має дітей, то він буде отримувати на руки приблизно 1500-1700 € в місяць. Приблизно стільки ж отримує вантажник або будівельник. Але для випускника російського ВНЗ це, напевно, хороший варіант початку кар’єри.