ЧИ МОЖНА ПРАЦЮВАТИ В ПОЛЬЩІ, МАЮЧИ біометричний паспорт?

ЧИ МОЖНА ПРАЦЮВАТИ В ПОЛЬЩІ, МАЮЧИ біометричні паспорти?

Які документи дозволи потрібні, щоб українець міг працювати в Польщі в рамках безвізового режиму?

Якщо іноземець в’їхав на територію Республіки Польща в рамках безвізового режиму, для виконання роботи він зобов’язаний мати необхідні документи. Питання виконання роботи на території РП регулює закон від 20 квітня 2004 року «Про сприяння зайнятості та установах ринку праці». Відповідно до положень цього правового акту, іноземний громадянин має право працювати на території Республіки Польща при наявності дозволу на роботу (zezwolenia na pracę).

Крім того, в Польщі діє спрощена система доступу до ринку праці. Згідно з Постановою Міністра праці та соціальної політики від 21 квітня 2015 року, доручити роботу іноземцю на території Республіки Польща, без необхідності отримання дозволу на роботу, допускається в разі громадян Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, Російської Федерації або України. Якщо вони виконують роботу 6 місяців протягом чергових 12 місяців. Роботодавець повинен в управлінні праці зареєструвати письмову заяву (oświadczenie) про намір надати роботу іноземцю. У цьому документі повинні бути детально прописані умови праці, дата початку роботи, зарплата і т. П.

Роботодавець, який бажає найняти громадянина третьої держави повинен в місцевому воєводському управлінні отримати дозвіл на роботу (за потреби) або письмову заяву про намір доручити виконання роботи, зареєстроване в повітових управлінні праці. Ці документи потім стануть підтвердженням мети і умов запланованого перебування в Польщі.