ЧИ МОЖНА ВИЇХАТИ ЗА КОРДОН ПРИ ВІЙСЬКОВОМУ ПОЛОЖЕНИИ?

ЧИ МОЖНА ВИЇХАТИ ЗА КОРДОН ПРИ ВІЙСЬКОВОМУ ПОЛОЖЕНИИ?

Воєнний стан вводиться вперше за роки незалежності України. Відповідну постанову підписав президент і підтримав профільний комітет Верховної Ради з питань державної безпеки. Воєнний стан введено на 30 днів з 28 листопада по 28 грудня 2018 року

Кому не можна виїжджати за кордон?

Під час засідання ВР Президент України повідомив, що військовий стан ніяк не вплине на процес перетину кордону. Утриматися від поїздок закордон варто тільки військовослужбовцям резерву першої черги (про це робиться спеціальна позначка у військовому квитку).

Чи буде обмежена свобода пересування?

Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України ніяких обмежень свободи пересування зроблено не буде. За кордон виїжджати можна. При проходженні митного контролю можуть посилити огляд особистих речей, багажу і транспортних засобів.

Чи є військовий стан форс-мажором?

При введенні воєнного стану в країні необхідно дочекатися чітких вказівок від уряду. Воєнний стан за договором на надання туристичних послуг зазвичай є форс-мажором.

Чи не скасують безвізовий режим?

Ніякої офіційної інформації про скасування безвіза не було. Українці і далі зможуть подорожувати по біометричних паспортів.

Який висновок можна зробити?

Відмовлятися від поїздок за кордон у зв’язку з введенням воєнного стану точно не варто. В Ізраїлі військові дії не припиняються надовго з моменту його утворення. Однак як в’їзний, так і виїзний туризм розвинені, а авіа сполучення не припиняється. Нам залишається чекати, яке рішення прийме Рада національної безпеки і оборони через 30 днів