ЧОМУ СТАЛО ТАК БАГАТО РЕКЛАМИ ПРО РОБОТУ В ПОЛЬЩІ?

ЧОМУ СТАЛО ТАК БАГАТО РЕКЛАМИ ПРО РОБОТУ В ПОЛЬЩІ?

У наші дні можна побачити дуже багато рекламних оголошень про роботу в Польщі в інтернеті, міському транспорті, дошках оголошень і в газетах.

Такий ажіотаж викликаний двома факторами:
З одного боку польським роботодавцям не вистачає робочих рук і вони активно шукають партнерів для пошуку робочої сили серед українських агентств і дрібних підприємців.
З іншого боку з огляду на продовження мораторію на перевірку дрібних підприємств в Україні (Верховна Рада, законопроект №3153), багато фірм і приватних осіб, які вирішили підзаробити, без будь-яких дозвільних документів (ліцензії від Міністерства, договору з роботодавцями) почали активно давати рекламу про працевлаштуванні в Польщу та інші країни. Зараз подібні пропозиції можна побачити навіть на автомийках і в сигаретних кіосках.

Ще до введення в силу мораторію, такі фірми закривали через пару днів після публікації реклами, зараз поліція їх не контролює через прийнятого заборони перевірок.

За статистикою, на 100 компаній, що пропонують роботу за кордоном зараз доводитися тільки 10 фірм з усіма дозвільними документами. У підсумку ринок наповнений дилетантами, які дають активну рекламу в засобах масової інформації.

Задумайтесь, чи варто довіряти свою долю людям, які не знаходять часу для укладення контракту з іноземним партнером і отримання на цій підставі державної ліцензії?

Безкоштовне працевлаштування в Польщі, чи все так райдужно?

Тут мова піде про численні “агентствах тимчасового працевлаштування”, які постачають польським роботодавцям українців, формально працевлаштованих в своєму агентстві. Зараз вони заманюють українців рекламою про безкоштовне працевлаштуванні в Польщу через недавно відкриті офіси в Україні. При цьому найчастіше виявляється, що необхідні для роботи речі працівнику треба купувати за власний кошт – крім того, що агентство утримує в якості комісії частина його зарплати, хоча при оформленні ці умови не озвучується. Адже ніхто працювати безкоштовно не буде.

“Через польську фірму-посередника я влаштувався працювати на склад. Спочатку здавалося, що умови хороші – 10 злотих на годину, при переробці більше 8 годин на день і у вихідні виплачують додаткові 20%. Фірма надає безкоштовне житло і транспорт до місця роботи. Грошей з мене не вимагали, допомогли зробити візу “, – розповідає Василь Карпенко з Полтави.

Але після приїзду до Польщі з’ясувалося, що все не так райдужно. Житло виявилося кімнатою на шість чоловік в будинку, розташованому в селі за 20 км від місця роботи. Зміна починалася о 7 ранку, а автобус від’їжджав о 5:15, доводилося вставати ні світ ні зоря і приїжджати на роботу на годину раніше. Інакше дістатися вчасно було нереально – автобус ходив раз о другій годині, а в разі запізнення робочих просто не пускали на склад. Крім того, з’ясувалося, що працівникам, найнятим через агентство, роботодавець не видає спецодяг – їх зобов’язаний був надати посередник. А в договорі дрібними літерами було прописано, що спецодяг працівник повинен орендувати у роботодавця.

“Нас змушували купувати навіть ножі для розрізання упаковок і скотч. При цьому коштували вони в фірмі в кілька разів дорожче, ніж в магазині “- каже Василь.

У підсумку сума, яку він отримував, була майже на третину менше обіцяної раніше. На дзвінки в український офіс компанії, йому відповіли що їх робота виконана, роботу він отримав, причому безкоштовно. Так що претензій їм він пред’являти не має права.

Так що будьте пильні, при виборі посередника, для працевлаштування за кордоном. Цікавтеся наявністю ліцензії на працевлаштування у посередника, контракту з іноземними роботодавцями, гарантіями працівника, в разі якщо умови виявляться не такими, як вам обіцяли до виїзду і бажаємо вдалого працевлаштування за кордоном!