ДЕ МОЖНА ШУКАТИ РОБОТУ ЗА КОРДОНОМ?

ДЕ МОЖНА ШУКАТИ РОБОТУ ЗА КОРДОНОМ?

Отже почнемо з Росії

Особливості працевлаштування. Росія до військового конфлікту з Україною виглядала найпривабливішою країною для наших заробітчан – тут НЕ потрібна робоча віза.

АЛЕ! Зараз умови сильно ускладнилися, потрібен спеціальний дозвіл на перебування, на роботу, оформлення страховки. Також упереджене ставлення до українців, зважаючи на пропагандистської компанії по ТБ.

Хто був затребуваний? Кваліфіковані будівельників з країн СНД (для різноробочих у всіх областях економіки – понад 35 тис.). Також слюсарі-складальники стаціонарного обладнання, робітники металообробний і машинобудівної промисловості, машиністи рухомого обладнання.
Як змінилися зарплати. В середньому зменшилися на 70% у зв’язку з падінням рубля.

ПОЛЬЩА

Особливості працевлаштування. Працевлаштуватися в Польщі можна за спрощене робочою візою. Вона відкривається в польському консульствах за запрошенням з імміграційної служби, яке оформляє роботодавець. Видається на 365 днів, з яких ви маєте право перебувати в країні 180 днів. (Іншими словами, після півроку роботи в Польщі на наступні півроку доведеться повертатися додому.) Але ваш роботодавець може при бажанні домогтися для вас повноцінної робочої візи, яка дає вид на проживання.

Хто затребуваний. У Польщі можна влаштуватися на сезонні роботи – збирання врожаю – або на будівництво (потрібні різні фахівці: плиточники, муляри, дорожні робітники). Цілий рік потрібні бетонники і зварники – це Найбільш високооплачувана робоча спеціальність. Високий попит на лікарів, тому що польські медики воліють заробляти в Західній Європі. Потрібні всі лікарські спеціальності, але особливо затребувані терапевти, дитячі лікарі та хірурги. Якщо українське робочі отримують в середньому на 20% менше, ніж поляки, то зарплати медиків з України перебувають на рівні зарплат польських медиків. Хоча українське диплом лікаря визнається в Польщі, доведеться скласти іспит польською мовою на підтвердження лікарської кваліфікації. За результатами іспиту видається сертифікат, який діє на всій території Польщі (т. Е. При переході на роботу в іншу клініку іспит перескладати не потрібно).
Як змінилися зарплати. В середньому за останній рік вони зменшилися на 20%.
Випадки шахрайства. Уточнюйте, за чий рахунок харчування на робочому місці – працівника або роботодавця. Також часто польські роботодавці намагаються заощадити на житло для працівників, наприклад, на душових кабінах.

ЧЕХІЯ

Особливості працевлаштування. Чехія офіційно НЕ видає робочі візи некваліфікованим трудовим мігрантом. Зате є робота для дипломованих фахівців і кваліфікованих робітників з вищою освітою – вони можуть влаштуватися на роботу по т. Н. Зеленій карті. За нею затребувані в Чехії фахівці отримують на 2 роки вид на проживання, а ще через 2 роки можуть Отримати громадянство. Зелену карту отримують за спеціальним запитом від великих фірм, вузів, науково-дослідних інститутів в тому випадку, якщо на чеському ринку праці вакансія НЕ затребувана понад 2 місяців. За запитом роботодавця консульство видає візу на три дні, ви приїжджайте до Чехії, зустрічаєтеся з роботодавцем і разом з ним подаєте документи в імміграційну службу. Якщо ваш роботодавець передумав – вам доведеться повернутися в Україну.
Хто затребуваний. Зараз по Зеленій карті затребувані українським лікарі, кондитери, кухарі, пекарі, плиточники і зварювальники (дві останні спеціальності будуть актуальні з квітня).
Як змінилися зарплати. За порівнянні з попереднім роком знизилися на 10%.
Випадки шахрайства. В інтернеті зустрічаються пропозиції відкрити за 400-500 євро в Чехії візу приватного підприємця, які чеське консульство не в видає ось вже рік.

ПОРТУГАЛИЯ

Особливості працевлаштування. Нещодавно Прийнятий трудової закон захищає громадян Португалії від безробіття і ускладнює в’їзд заробітчан. Вакансія для мігранта повинна бути незатребуваною громадянами Португалії протягом 30 днів, тоді на неї можуть розраховувати мешканці Євросоюзу та іноземці, які мають дозвіл на проживання. Якщо таких НЕ знайдеться, на вакансію може претендувати українець. При таких умовах квоти для трудових мігрантів, і так другий рік досить низькі (всього 3800 робочих віз), в 2009 році були заповнені тільки на 26%. Але якщо заздалегідь знайти роботодавця, українці мають шанс на роботу, оскільки роботодавець зможе домовитися і вибити місце в обхід системи. До речі, з липня 2009 року стаж трудових мігрантів в Португалії прирівнюється до стажу в Україні.
Хто затребуваний. Некваліфіковані робітники на сезонні роботи зі збору полуниці і винограду. У наступному році почнеться будівництво двох заводів Renault, і експерти прогнозують попит на будівельні спеціальності (середня зарплата будівельника – 1 тис .. Євро.)
Як зміняться зарплати. Цього року оплата залишиться на рівні 2009 року.
Випадки шахрайства. У Португалії діють так. Н. трудові суди, де розглядаються суперечки між роботодавцем і працівником, і можливість відсудити свої гроші є навіть у нелегала, тому шахрайство трапляється дуже рідко.

НОРВЕГІЯ

Особливості працевлаштування. Норвегія практично закрита для трудових мігрантів зі Східної Європи: на некваліфікованих роботах зайняті вихідці з країн Євросоюзу і мусульманських держав.
Хто затребуваний. Кваліфіковані медсестри. Обов’язковою вимогою МОЗ Норвегії є знання мови: представник норвезької компанії перед підписання контракту обов’язково Прилітає в Україну, щоб особисто переконатися в кваліфікації медсестри і її знанні мови. Але спочатку потрібно Отримати в Норвегії ліцензію медсестри, для чого необхідно 3-4 місяці попрацювати молодшою ​​медсестрою, яка заробляє в середньому на 40% менше. Працюючи за контрактом, через місяць після початку роботи потрібно вступить в Норвезьку профспілку медсестер – незалежно від громадянства.
Як змінилися зарплати. За останній рік зарплати медсестер НЕ знизилися.
Випадки шахрайства. Широко поширений вид шахрайства – “працевлаштування” на норвезькі нафтові платформи. В Україні за ліцензією Мінпраці працюють всього два агентства з працевлаштування в Норвегії, і жодне з них не оформляє на платформи. Отримати цю роботу може тільки громадянин Норвегії або Євросоюзу з досвідом роботи від 5 років.

США І КАНАДА

Особливості працевлаштування. Отримати трудову візу в ЦИХ країнах найдорожче, а в Канаді – набагато довше. (На підтвердження кваліфікації працівника, затвердження його кандидатури в Мінпраці Канади й українському консульствах йде в середньому 6 місяців.) В Америку робоча віза видається двічі на рік – навесні і восени, терміном від 3 до 8 місяців, але вже на території США її можна продовжити 3 роки.
Хто затребуваний. Якщо раніше Канада приймала заробітчан для роботи на фермах, то зараз тільки кваліфікованих робітників. Квоти суворо обмежені – цього року отримати роботу можуть всього лише 10 українських бетонників і 15 водіїв з вільною розмовною англійською. На відміну від Канади, Америці потрібні некваліфіковані робітники. Оцінивши по останній рік переваги дешевої робочої сили з України і Молдови, цієї весни Америка піднімає трудові квоти для ЦИХ країн майже вчетверо. Зараз є можливість працевлаштування для 130 прибиральників, різноробочих і офіціантів (причому знання мови потрібне тільки від офіціантів).
Як змінилися зарплати. За останній рік зарплати трудових мігрантів в США і Канаді знизилися на 15-20%.
Випадки шахрайства. Для корінних громадян США і Канади робота надурочно й у вихідні оплачується за подвійного тарифу, а трудовим мігрантом понаднормові зрізаються в середньому на 20-25%.

ЕДЕМ ТУРИСТАМИ

Наші трудові мігранти навчилися успішно працевлаштовуватися навіть в тих країнах, які офіційно НЕ видають трудових віз.

ІТАЛІЯ. В’їхавши до країни за туристичною візою, українець проходить процедуру легалізації – свого роду амністії для мігрантів, що проводиться італійською імміграційною службою раз на рік. Для цього достатньо пред’яв трудовий договір. Головне – протриматися в країні до процедури легалізації. Згодом, освоївшись і підучивши мову, можна знайти собі більш високооплачувану роботу.

ТУРЕЧЧИНА. Приїхавши в країну по туристичній візі, можна укласти трудовий контракт і офіційно Отримати протягом місяця робочу візу, а не виїжджаю з країни. Як правило, українці зайняті в готельного бізнесу, Заробляючи більше, ніж місцеві жителі. Жінки працюють на ресепшн і офіціантки, чоловіки – екскурсовод і аніматорами. Правда, зарплати невисокі: в межах 500 доларів. Знання мови необов’язкове – у Туреччині багато російськомовних туристів.

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ. Тут все робочі місця за квотами для трудових мігрантів зараз зайняті володарів шенгенських віз з Польщі, Болгарії та країн Прибалтики. Єдина можливість Отримати офіційну роботу в Англії дуже витратна. Якщо Отримати в британських раді сертифікат на знання англійської IELTS і пред’явивши в консульстві довідку про стан банківського рахунку, можна оформити на 2 роки студентську візу, за якою в Британії можна Отримати будь-яку роботу без попереднього запрошення з боку роботодавця. Правда, тут потрібно враховувати, що тиждень навчання в Англії коштує, в середньому, 200 фунтів. Гроші вам потрібно перерахувати на банківський рахунок в Англії – всю суму за навчання вперед.