НІМЕЧЧИНА ВІДКРИВАЄ РИНОК ПРАЦІ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ?

НІМЕЧЧИНА ВІДКРИВАЄ РИНОК ПРАЦІ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ?

Про бажання німецьких чиновників спростити правила працевлаштування для громадян країн, що не входять до Євросоюзу, відомо вже давно. Однак тільки зараз стає очевидним, що конкретних кроків зі зміни міграційного законодавства можна очікувати вже в 2019 році.

Зрозуміло, що такого спрощення, яке зараз в Польщі не буде, але іноземці однозначно отримають полегшення в процедурі доступу до німецького ринку праці. Як зміняться правила працевлаштування в Німеччині?
Зараз одними з головних проблем у працевлаштуванні іноземців в Німеччині, є необхідність підтвердження знання мови на певному рівні (в залежності від професії), а також досить складна процедура отримання відповідного дозволу.

Для того, щоб іноземець отримав можливість подати документи на отримання німецької робочої візи, його потенційний роботодавець повинен довести відсутність місцевих претендентів на цю посаду. При цьому така перевірка повинна тривати не менше двох місяців. Проект змін передбачає суттєві нововведення в процедурі працевлаштування негромадян ЄС. Спочатку вони будуть отримувати у себе в країні робочу візу, потім будуть приїжджати до Німеччини і вже на місці зможуть шукати собі роботодавця. Однак перед тим як приступити до роботи, вони разом повинні будуть зареєструватися на біржі праці. Таким чином, влада країни хоче контролювати тих, хто шукає іноземну робочу силу.

Очікується, що термін дії такої робочої візи не перевищуватиме 6 місяців протягом року. Після її закінчення потрібно буде обов’язково виїхати з країни. Для повторного працевлаштування необхідно буде почекати полгода.Почему німці хочуть іноземних працівників?

Однією з причин для такого поштовху стало зростання німецької економіки і прагнення місцевих підприємців до зниження витрат, тому вони почали шукати більш дешеву робочу силу в країнах Східної Європи. За рахунок цього, Німеччина увійшла до трійки лідерів (після Польщі та Чехії) серед іноземних роботодавців на українському ринку праці. Крім того, необхідно враховувати і різке збільшення кількості іноземних працівників, які працюють нелегально. Значною мірою цьому сприяють фірми, які працевлаштувавши українців в польську компанію, направляють їх для виконання завдань в Німеччину. Оскільки такі “переправлення” часто порушують європейське законодавство, то люди стають нелегалами. При виявленні це загрожує великим штрафом і депортацією.

Польща проти Німеччини. Хто переможе в битві за українців?

Введення змін може викликати істотний перерозподіл трудової міграції в Європі. Більшість працюючих в Польщі українців вже зараз готові виїхати до Німеччини, якщо та спростить своє трудове законодавство.
У цій ситуації Польща явно програє. Незважаючи на територіальну, культурну і мовну близькість Польщі, українці все ж віддавати перевагу Німеччині, адже головною мотивацією для них рівень зарплати.

Це підтверджується і великою кількістю поляків, які виїхали на заробітки в сусідню країну після відкриття для них європейського ринку праці. Особливо це стосується сезонної роботи влітку. Якщо в цьому році в польських фермерів на зборі врожаю можна заробити 500-800 євро на місяць, то у німців – від 1200 до 1800 євро.

Для польської економіки є велика небезпека, в разі такого сценарію, в Польщі значно б зросла нестача робочих рук. А це повинно було б мати негативний вплив на темп розвитку економіки. Ключову роль, як і в випадку еміграції поляків, грають великі заробітки, а вони в Німеччині як мінімум в 2 рази вище, ніж в Польщі.