ПОЛЬЩА ускладнює умови ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ІНОЗЕМЦІВ

ПОЛЬЩА ускладнює умови ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ІНОЗЕМЦІВ

З 1 січня поточного року в Польщі відбулися зміни правил працевлаштування для іноземних громадян. Так, згідно з повідомленням Міністерства праці та соцполітики країни, був оновлений список документів для отримання дозволів на роботу терміном довше 6-ти місяців.

Згідно з нововведеннями, іноземець, який працював півроку без офіційного дозволу, для продовження трудових відносин повинен надати оригінал договору з роботодавцем, який підтверджує факт працевлаштування за спрощеною схемою, тоді як раніше було достатньо пред’явити копію подібного документа або звичайну довідку з місця роботи. Бажаючим працювати в Польщі також доведеться підготувати документи, які підтверджують сплату соціальних внесків з трудового контакту в разі, якщо їх сплата передбачена законодавчо.
Крім того, подавати прохання має право лише той, хто вже пропрацював не менше 3-х місяців на одній посаді і на одного роботодавця за спрощеною системою працевлаштування.

ДОВІДКА

Спрощена система працевлаштування була введена в Польщі з 2007 року. Вона була задіяна з метою ліквідувати дефіцит працівників, оскільки багато поляків емігрували в країни ЄС. Програма поширюється на громадян України, Росії, Білорусії, Вірменії, Молдови та Грузії. Тільки за перші шість років дії системи понад 1,1 млн українців подали заяви по даній схемі, що становить 90% від усього числа заявок.