ПОЛЬСЬКІ ФІРМИ проконтролють легальну працю безвізових ПРАЦІВНИКІВ

ПОЛЬСЬКІ ФІРМИ проконтролють легальну працю безвізових ПРАЦІВНИКІВ

Роботодавець, який працевлаштовує іноземця, як і раніше зобов’язаний вимагати від нього перед початком роботи документ, що дає право на легальне перебування в Польщі і зберігати його копію протягом всього терміну роботи. Таким документом може бути копія паспорта зі штампом, що підтверджує перетин кордону (в разі безвізового режиму), копія візи або копія карти побиту, виданої в зв’язку з отриманням дозволу на проживання.

У разі, якщо доручена робота іноземцю, котрий перебуває в рамках безвізового режиму, для уникнення ризику незаконного виконання роботи, рекомендуємо роботодавцям перевіряти по закінченню 90 днів, врегулював чи іноземець легальність подальшого перебування (т. Е. Має національну візу, дозвіл на тимчасове перебування для виконання роботи або штамп в паспорті, що підтверджує подачу заяви на карту побиту), – повідомляють в Міністерстві сім’ї, праці і соціальної політики Польщі.

Нагадаємо, що громадяни України, які перетинають кордон у безвізовому режимі, можуть виконувати роботу на території Польщі, за умови наявності відповідних документів для реалізації цієї мети, наприклад, заяви про намір доручити виконання роботи (oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy) або відповідного дозволу на роботу (zezwolenia na pracę).