РОБОТА ПО ПОЛЬСЬКОЇ ВІЗІ В ЄС: МІФИ І РЕАЛЬНІСТЬ

РОБОТА ПО ПОЛЬСЬКОЇ ВІЗІ В ЄС: МІФИ І РЕАЛЬНІСТЬ

Багато компаній, які займаються працевлаштуванням за кордоном, пропонують громадянам України оформлення на добре оплачувану роботу в країнах Західної Європи за схемою лізингу за допомогою отримання польської робочої візи. Лізинг – це вид аутсорсингу, який дозволяє компанії набирати тимчасовий персонал за допомогою організації-посередника. Більше 90% компаній в США і Західній Європі час від часу використовують тимчасових працівників, а обсяг ринку лізингових послуг зростає з геометричною прогресією. Однак чи існує реальна можливість для працівників з країн СНД влаштуватися працювати в межах Європейського Союзу польської візи?

ЧОМУ НЕ МОЖНА влаштуватися на роботу за ВІЗІ ІНШОЇ КРАЇНИ

По-перше, слід відразу зазначити незаконність оформлення на роботу в певній державі ЄС за робочою візою іншої країни, навіть якщо вона є членом Євросоюзу. Так, при оформленні в Польщі працівникові видається польська робоча віза, по якій можна відвідати інші країни ЄС, але яка не дає права на офіційне працевлаштування в інших державах Європи. Крім того, при спробі нелегально влаштуватися на роботу, громадянин-нерезидент ЄС може зіткнутися зі значущими перешкодами, основний з яких буде небажання роботодавця наймати нелегала. Адже якщо в ході регулярних перевірок підприємств з’ясується факт використання нелегальної робочої сили, роботодавцю може загрожувати штраф в розмірі до 50 тис. Євро і навіть тюремний термін (Німеччина). Крім того, суд може прийняти рішення про призупинення діяльності компанії на 3 місяці, що обіцяє величезні збитки через простій (Франція). Також нелегалу досить складно буде знайти і місце проживання.

Навіть при отриманні робочого місця нелегальний працівник ризикує заплатити штраф в розмірі близько 1 тис. Євро і бути депортованим назад до Польщі, при цьому отримавши заборону на в’їзд до країн ЄС протягом п’яти років.

Серед недоліків пошуку роботи за кордоном за допомогою лізингу можна перерахувати наступне:

– можлива відсутність гарантій постійного працевлаштування (в залежності від договору);

– відсутність соціальних гарантій і пільг;

– низький рівень правової захищеності працівника (недотримання прав, пов’язаних з шкідливими умовами праці, прав працівника при звільненні та т. Д.).

ВИКЛЮЧЕННЯ З ПРАВИЛ

Однак існує і ряд винятків. Так, підприємства з однієї держави ЄС мають право делегувати своїх працівників на територію інших країн у зв’язку з виробничою необхідністю. Це положення стосується і працівників компанії з інших країн. Але таким фахівцям необхідно мати статус постійного перебування в Польщі і числитися на підприємстві мінімум рік.

Інша можливість працювати по польській візі в країнах Європи – наявність власної зареєстрованої бізнесу в Польщі.

Всі інші способи, крім короткострокових відряджень (до 3-х міс.), Є нелегальними.

СХЕМА ОБМАНА

Яким чином відбувається обман громадян України, яким пропонують працювати в Євросоюзі? Як правило, все відбувається за такою схемою: людина звертається у фірму, яка обіцяє працевлаштування в країнах Євросоюзу, наприклад, в Німеччині. За свої послуги компанія-посередник запитує суму в розмірі від 100 євро і вище. Як правило, договір подібні агентства не укладають, мотивуючи здобувача тим, що він буде укладений з безпосереднім роботодавцем. Потім посередник допомагає оформити робочу польську візу або місцеву гостьову, за якими посольство ставить підтвердження лише в 10% випадків.

Часто агентство обіцяє коректно оформити всі документи вже на місці, але по приїзду в країну людини ставлять перед фактом нелегальної роботи або ж просто «тягнуть» час, обіцяючи знайти роботу в подальшому, а то і просто не відповідаючи на дзвінки. Природно, внесок клієнта ніхто не повертає.

ЯК НЕ нарватися на аферистів

Для того, щоб виключити співробітництво з шахраями, необхідно ретельно вивчити історію фірми-посередника. Так, тривалий час роботи на ринку говорить на користь компанії. Не слід ігнорувати і сайти з відгуками клієнтів про компанію – це відразу дозволить оцінити її репутацію. Також обов’язково потрібно перевірити ліцензію на діяльність – у багатьох аферистів її просто немає, або ж вона прострочена.

Надійна компанія ніколи не стане пропонувати роботу за допомогою оформлення робочої візи іншої країни. Крім того, вона має всі необхідні статутні документи і діючу ліцензію. Вся оформляється документація повинна бути нотаріально завірена і мати «мокрі» печатки. Також необхідно завіряти і копії, інакше вони не мають юридичної сили. Ні в якому разі не можна віддавати свій паспорт! Крім того, Вас має насторожити вимога сплатити авансом суму, що перевищує вартість відкриття візи.

Також не зайвим буде дізнатися і про систему оподаткування в країні роботодавця, щоб не потрапити в халепу при укладанні трудової угоди.

При дотриманні цих нехитрих правил Ви можете спокійно оформити документи і влаштуватися на легальну роботу, головне, діяти по законодавству і не потрапляти на пропозиції сумнівного властивості.