В ПОЛЬЩІ ЗБИРАЮТЬСЯ СПРОСТИТИ ПРОЦЕДУРУ ОТРИМАННЯ карту побиту

В ПОЛЬЩІ ЗБИРАЮТЬСЯ СПРОСТИТИ ПРОЦЕДУРУ ОТРИМАННЯ карту побиту

Рада Міністрів прийняв проект змін до Закону про іноземців. Він передбачає, що іноземці з-за меж ЄС зможуть отримати дозвіл на тимчасове перебування в Польщі при перенесенні підприємства з іншої країни. Нове рішення пристосовує польське законодавство до норм ЄС, повідомляє Управління у справах іноземців.

– Запропоновані рішення полегшують також процедуру легалізації перебування іноземців, що навчаються в Польщі, що шукають роботу після закінчення навчання в польських вузах, а також працюють за професіями, затребуваним для польської економіки, – повідомляють в Міністерстві внутрішніх справ і адміністрації.

Максимальний термін передачі всередині підприємства становитиме 3 роки для робітників, керівників і фахівців, а також один рік для працівників, що проходять стажування. Після закінчення цього часу, ці люди повинні будуть покинути Польщу. Або вони отримають дозвіл на перебування на іншій підставі.

Щоб скористатися перенесенням, співробітникам, керівникам і фахівцям необхідно працювати на підприємстві не менше 12 місяців.

Проект передбачає, що члени сімей співробітників зможуть відразу до них приєднатися. Вони також матимуть доступ до польського ринку праці.

У проекті передбачені також закони, що спрощують процедуру повернення і передачі іноземців з території Польщі.

– Поки це тільки проект, тобто закону фактично і юридично ще немає. Цей проект передбачає спрощення процедури для отримання карт побиту на підставі об’єднання сім’ї, студентам-випускникам, людям, які ведуть бізнес.
Було запропоновано, щоб новий закон вступив в силу після закінчення 30 днів з дати публікації у Офіційному віснику, за винятком деяких положень, які вступлять в силу в інші терміни.