ЯК обміняти Українська ПРАВА НА ПОЛЬСЬКІ?

ЯК обміняти Українська ПРАВА НА ПОЛЬСЬКІ?

Це зовсім не складно. Обмін водійських прав в Польщі. Кожному іноземцю, який проживає на території Польщі більше підлозі року необхідно замінити своє водійське посвідчення на водійське посвідчення польського зразка.

Якщо такі умови не будуть дотримані, то при перевірці документів поліцією, Вам можуть виписати штраф.По особистого досвіду скажу, що штрафу може і не бути. Все залежить від настрою поліцейського.

Є також більш вагоме обставина замінити права. У разі аварії страхова компанія може відмовити від виплати збитку.

Процедура обміну водійських прав в Польщі нескладна. Вам необхідно звернутися до міського Ужонд (Urząd Miasta) за місцем прописки і подати наступний пакет документів:

Заповнити бланк (wniosek) на заміну посвідчення водія (prawo jazdy). Завантажити бланк ви можете в інтернеті. Якщо при заповненні бланка виникають питання, питайте у інспектора в віконці при подачі документів (вони без проблем допомагають).

Переклад на Польську мову Вашого водійського посвідчення (присяжним перекладачем з печаткою).

Одна фотографія 3,5 * 4,5 (стандарт як на карту побиту).

Ксерокопія карти побиту.

Ксерокопія першої сторінки Вашого закордонного паспорта.

Квитанція про оплату збору 100zł.

При собі також мати карту побиту і водійське посвідчення.

Після прийому документів інспектор видасть Вам довідку яка підтверджує прийом документів. Цю довідку краще возити, до моменту видачі польських прав водіння, з собою в автомобілі, щоб у поліції не виникало зайвих питань.

Термін заміни прав обіцяють протягом 30днів, але не рідко приходить поштою повідомлення про продовження розгляду справи по заміні прав ще на місяць, а, можливо, і довше.

Коли права будуть готові, Вам необхідно буде заплатити ще 50zł за пластик.

Забирайте свої нові права і насолоджуйтеся їздою по європейських дорогах. Не забувайте про дотримання правил дорожнього руху, це заощадить Вам купу грошей на штрафах, а найголовніше підвищить Вашу безпеку на дорозі.